غبارگیر صنعتی

غبارگیر صنعتی بطور کلی دستگاهی است شامل هواکش صنعتی که به منظور جمع‌آوری گرد و غبار و ذرات ریز حاصل از فرآیندهای تولیدی و صنعتی در محیط‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. غبارگیر صنعتی بطور ویژه برای جمع آوری غبارات حاصل از فرآیندهای مختلف تولیدی در محیط‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در باره هواکش های صنعتی و غبارگیر سیلیکون با شماره  09128931026 تماس بگیرید.

غبارگیر سانتریفیوژ

غبارگیر های سانتریفوژ از فرآیند سیکلونی به منظور جداسازی غبارات از هوا استفاده می کنند.در این تجهیزات هوای غبارآلود با ورود به محفظه اصلی تحت تاثیر دوران جریان هوا ذرات غبار بر روی بدنه داخلی از آن جدا شده و در محفظه تعبیه شده به همین منظور جمع آوری می شوند.رایج ترین انواع غبارگیر های سانتریفوژ عبارت اند از سیکلون های غبارگیر یگانه، مجتمع سیکلون و غبارگیر هایی که از جریان جانبی به منظور جداسازی استفاده می کنند.

غبارگیر کیسه ای خشک

غبارگیر كيسه ای خشک از آلودگی هوا جلوگیری می کند. پروسه کاری دستگاه بگ فیلتر به صورتی است که غبار بوجود آمده طی عملیات بوسیله مکنده ها وارد شده و از کیسه عبور میکند.
در دستگاه بگ فیلتر یک فن وجود دارد که فشاری منفی را در شبکه و دستگاه غبارگیر ایجاد میکند که این موجب می شود غبار حاصل شده از عملیات کاری به وسیله کانال ها از منفذهای غبارگیر جمع شوند و در کانال مربوطه به شکلی شناور به طرف غبارگیر حرکت داده شود. سرعت انتقال معمولا بین 10 تا 20 متر بر ثانیه در دستگاه غبارگیر کیسه ای خشک می باشد.

 

=========================

===========================

غبارگیر گرد و غبار صنعتی نوعی از تجهیزات کنترل آلودگی هوا است که در کارخانه ها ، کارخانه ها ، انبارها و سایر تنظیمات صنعتی یا تجاری برای رفع نیازهای ایمنی محیطی و محیط کار استفاده می شود. سیستم های جمع آوری گرد و غبار مؤثر ، ذرات و دودهای احتمالی مضر و گازهای حاصل از گازهای حاصل از فرآیند تولید یا هوا و محیط اطراف را در طی تولید و تولید کنترل ، کاهش و حذف می کنند. این تجهیزات به طور خاص برای تصفیه و فیلتر گرد و غبار خطرناک و مواد آلاینده ریز ذرات رها شده در محیط کار یا جو برای حفظ و بهبود کیفیت هوا طراحی شده است.

 غبارگیر صنعتی

انواع آلاینده ها از نظر صنعت متفاوت هستند. بنابراین ، طرح های جمع آوری گرد و غبار صنعتی مخصوص روش استخراج مورد نیاز برای هر صنعت است. سیستم های جمع آوری گرد و غبار به طور کلی با کشیدن گرد و غبار و ذرات از هوا از طریق فیلتر که ابتدا ماده را ضبط و جدا می کند ، کار می کنند و سپس هوای خالص شده را دوباره به محل کار یا محیط می فرستند. هدف هر برنامه طراحی در اصل یکسان است - فیلتر کردن ، جدا کردن و گرفتن گرد و غبار و ذرات و انتشار هوای تصفیه شده.

 

اجزای اصلی جمع آوری گرد و غبار شامل یک دمنده ، فیلتر گرد و غبار ، سیستم تمیز کردن فیلتر ، ظروف غبار و سیستم دفع گرد و غبار است. پنج نوع متداول از تجهیزات جمع آوری گرد و غبار عبارتند از: کیسه های فیلتر پارچه ، جداکننده های اینرسی (مانند چرخه مکانیکی) ، جمع کننده کارتریج ، اسکرابر مرطوب و رسوبگرهای الکترواستاتیک.

دستگاه بگ فیلتر یا غبارگیر کیسه ای خشک در کاشی سازی، چینی سازی و صنعت هایی مانند سیمان و فولاد بسیار کاربرد دارد.

دستگاه بگ فیلتر یا غبارگیر  كيسه ای خشک از آلودگی هوا جلوگیری می کند. پروسه کاری دستگاه بگ فیلتر به صورتی است که غبار بوجود آمده طی عملیات بوسیله مکنده ها وارد شده و از کیسه عبور میکند.

در دستگاه بگ فیلتر یک فن وجود دارد که فشاری منفی را در شبکه و دستگاه غبارگیر ایجاد میکند که این موجب می شود غبار حاصل شده از عملیات کاری به وسیله کانال ها از منفذهای غبارگیر جمع شوند و در کانال مربوطه به شکلی شناور به طرف غبارگیر حرکت داده شود. سرعت انتقال معمولا بین 10 تا 20 متر بر ثانیه در دستگاه غبارگیر کیسه ای خشک می باشد.

نام‌های دیگر برای این دستگاه، غبارگیر خشک، دستگاه غبارگیر کیسه‌ای، دستگاه غبارگیر صنعتی و دستگاه غبار روب مرکزی می‌باشد.

دستگاه غبارگیر صنعتی

کاربرد غبارگیر صنعتی

غبارگیر صنعتی در جمع آوری غبارات حاصل شده از فرآیندهایی چون تراشکاری فلزات، صاف کاری فلزات برش پلاستیک و جوشکاری، برش چوب و فرآوری پودرهای شیمیایی قابل استفاده می‌باشد. بنابراین از این دستگاه کارآمد در صنایع هوا و فضا، تعمیرگاه‌های اتومبیل، کابینت سازی، صنایع شیمایی، صنایع الکترونیک، تولید شیشه، آزمایشگاه‌ها، صنایع فلزکاری، صنعت تولید کاغذ می‌توان استفاده نمود.

غبارگیر صنعتی در جمع آوری غبارات حاصل شده از فرآیندهایی چون تراشکاری فلزات، صاف کاری فلزات برش پلاستیک و جوشکاری، برش چوب و فرآوری پودرهای شیمیایی قابل استفاده می‌باشد. بنابراین از این دستگاه کارآمد در صنایع هوا و فضا، تعمیرگاه‌های اتومبیل، کابینت سازی، صنایع شیمایی، صنایع الکترونیک، تولید شیشه، آزمایشگاه‌ها، صنایع فلزکاری، صنعت تولید کاغذ می‌توان استفاده نمود.

بازیابی کامل ذرات ریز آلومینیوم از ماشین های تراش و دستگاه های CNC، موجب به حداقل رساندن زمان نظافت محیط کار می‌گردد. دستگاه‌های غبارگیر صنعتی هم به صورت یک واحد متحرک تک کاربره قابل کاربرد بوده و هم به علت دارا بودن سرعت مکش بالا دارای قابلیت نصب انشعاب در دهانه مکش بوده و امکان کاربرد آنها بعنوان مکنده مرکزی برای مکش هم‌زمان گرد و غبار از بیش از یک نقطه موجود دارد. همچنین غبارگیر صنعتی با جلوگیری از نشست این ذرات بر روی ماشین آلات، می تواند آسیب به دستگاه را کاهش و طول عمر آنرا افزایش دهد. جمع‌آوری ذرات معلق سمی تولید شده در صنایع دارویی و بهبود سلامت محیط، دیگر کاربرد غبارگیر صنعتی می‌باشد.

خواص غبارگیر صنعتی

بطور کلی ویژگی غبارگیرهای صنعتی، سرعت بسیار بالای مکش آن‌ها می‌باشد. این ویژگی موجب مکش حجم زیادی از هوا و در نتیجه جمع‌آوری سریع غبارات محیط می‌شود. با افزودن یک انشعاب در دهانه مکنده، می‌توان غبارات را بطور همزمان از دو نقطه مکش نمود. پمپ مکش قدرتمند و بهره‌مندی از موتور توربینی بی‌نیاز به تعمیر و با عملکرد دائم کار از دیگر ویژگی‌های غبار‌گیر صنعتی می‌باشد.

عملکرد غبارگیر صنعتی

دستگاه‌های غبارگیر صنعتی نقشی حیاتی در نزدیکی ماشین‌آلات و تجهیزات فرآوری و در سالن‌های تولید ایفا می‌نمایند. با یک دستگاه غبارگیر صنعتی برخوردار از فیلتر مناسب، تقریبا تمامی تراشه‌ها و ذرات گرد و غبار‌ قابل جدا شدن می‌باشند. فرآیند جمع‌آوری گرد و غبار با اتصال مستقیم غبارگیر صنعتی به بخشی از دستگاه یا از طریق به خطوط انتقالی همانند هودهای صنعتی انجام می‌گیرد.

سیستم فیلتراسیون قدرتمند این مکنده‌ها نیز موجب جمع‌آوری تمام ذرات و غبارات محیط می‌شود. این سیستم، از فیلتر‌های هپا تشکیل شده که با سطح فیتراسیون بالا، حجم زیادی از هوا را درون خود جای می‌دهند. همچنین امکان جمع نمودن ذرات ریز قبل از انتشار در محیط و در نقطه تولید، از دیگر امکاناتی است که توسط غبارگیر‌ها فراهم شده است.

به عبارت دیگر غبارگیر صنعتی می‌تواند به کابین دستگاه متصل شده و تمامی گرد و غبار تولید شده درون کاربین را مکش کند. علاوه بر این غبارگیر صنعتی می‌تواند بصورت یک خرطومی منعطف به بخشی از دستگاه متصل شده یا بصورت کانالی ثابت نزدیک به محل ایجاد گرد و غبار قرار گرفته و همزمان با ایجاد گرد و غبار در همان نقطه آن را جمع آوری نماید. باید توجه داشت که تنها، ذرات ریز شناور در هوا توسط این نوع از مکنده‌ها قابل جمع‌آوری می‌باشند یعنی ذراتی که دارای حجم بالا و اندازه بسیار کوچک هستند. بنابراین دستگاه غبارگیر صنعتی دارای قدرت مکش کم و سرعت مکش بسیار بالا می‌باشد زیرا در جایی که لازم است مکش مواد از فاصله دورتر انجام گیرد، نیاز به افزایش قطر دهانه مکش می‌باشد، افزایش قطر دهانه مکش، افت سرعت حرکت هوا را به همراه دارد برای جلوگیری از این افت و انتقال کامل مواد جمع آوری شده به مخزن لازم است سرعت مکش غبارگیر صنعتی افزایش یابد.

هوای آلوده به گرد و غبار از طریق کانال ورودی دستگاه در قسمت هاپر بوسیله فن نصب شده در قسمت فوقانی به داخل دستگاه مکیده می‌شود بخشی از گرد و غبار در قسمت هاپر از هوا جدا شده داخل مخزن می‌ریزد ذرات ریزتر در سطح داخلی فیلتر می‌نشیند و هوای تمیز از قسمت دهش فن خارج می‌شود.

با خاموش کردن فن سیستم تمیز کننده فیلتر (ویبراتور)، به طور خودکار وارد مدار می‌شود و کیسه فیلترها تمیز می‌شوند تا دستگاه برای کار مجدد آماده شود.

فیلتر غبارگیر صنعتی

غبارگیر پالس

گردآورنده گرد و غبار جت پالس نوع دیگری از سیستم baghouse است که در طراحی های متنوعی برای پاسخگویی به نیازهای کاربردی این صنعت ارائه می شود. سیستم تمیز کردن کیسه از طریق تمیز کردن سریع جت هوا با فشار زیاد عمل می کند که باعث انفجار یا شوک هوا از طریق کیسه ای می شود که کیک گرد و غبار را خرد می کند و تخلیه می کند. پالس سریع هوا امکان کار مستمر با فن در حال کار را می دهد و به دلیل آن سیستم به طور کلی جابجایی نمی یابد. مدلهای جت پالس رایج ترین نوع جمع کننده های گرد و غبار صنعتی هستند که به دلیل قابلیت سفارشی سازی آسان ، قابلیت انجام طیف گسترده ای از دما و فشارها و همچنین کارایی بالای جمع آوری آنها وجود دارد. آنها می توانند در اکثر محیط های تولیدی یافت شوند که مواد جامد فله پردازش می شوند ، از جمله مواد شیمیایی و مواد معدنی ، کارخانه های فرآوری مواد غذایی و ساخت فلز. جمع کننده جت پالس می تواند از طیف گسترده ای از مواد ، از جمله فولاد کربن ، فولاد ضد زنگ ، آلومینیوم ، اینکونل ، هاستلوی و سایر آلیاژهای خاص ساخته شود.

غبارگیر سیلیکون

گردآورنده گرد و غبار سیکلون نوعی جداکننده اینرسی است که گرد و غبار را از جریان گاز از طریق نیروی گریز از مرکز جدا می کند. هوا با ایجاد یک عمل سیکلون در داخل محفظه مجموعه سیکلون تصفیه می شود. یک جریان هوا دایره ای شدید شبیه به گرداب ، ذرات گرد و غبار را بر روی دیواره سیکلون فشار می دهد ، که برای جمع آوری به پایه قیف می رود. سیستم های سیکلون می توانند ذرات سنگین و بزرگ را که با گرد و غبار ریز مخلوط می شوند ، از بین ببرند. آنها اغلب به عنوان تمیز کننده های قبل از خانه ها استفاده می شوند. از سیکلون ها اغلب در کارهای چوبی ، خمیر کاغذ و کاغذ ، انفجار شلیک ، آسیاب ، غلات و کشاورزی ، گیاهان بازیافت و بسیاری از صنایع دیگر استفاده می شود ، به خصوص هنگامی که ذرات بیش از 20 میکرون اندازه دارند.

 

 

غبارگیر صنعتی,غبارگیر مرطوب,غبارگیر خشک,غبارگیر صنعتی اصفهان,غبارگيرهاي صنعتي,غبارگیر الکترواستاتیک,غبارگیر اسکرابر,غبارگیر esp,انواع غبارگیر صنعتی,دستگاه غبارگیر الکترواستاتیکی