غبارگیر صنعتی چیست؟

بسیاری از افراد غالباً از اینکه غبارگیر صنعتی چیست و چرا برای هر شرکت یا تاسیساتی ضروری هستند ، نامشخص هستند. بیشتر مردم با دمنده ها و مجاری آشنا هستند ، اما ترکیب سیستم جمع آوری گرد و غبار و آشنایی با همه اجزای آن می تواند گیج کننده باشد. امیدوارم این مقاله بتواند نکاتی را در مورد نحوه عملکرد سیستم جمع آوری گرد و غبار و چرا برخی از انواع بهتر از دیگری روشن کند.

 

طراحی غبارگیر صنعتی

 

گردآورنده های گرد و غبار صنعتی برای پاک کردن هوا یا گاز با از بین بردن آلودگی ها یا ذرات گرد و غبار از هوا طراحی شده اند. جمع کننده های گرد و غبار را می توان به چهار نوع اصلی طبقه بندی کرد:

 

جمع کننده فیلتر

اسکراب های مرطوب

جداکننده های اینرسی

رسوبات الکترواستاتیک

بیشتر جمع کننده های گرد و غبار دارای مجرایی هستند که به ورودی یک کلکتور متصل می شوند ، راهی برای فیلتر کردن هوای کثیف داخل واحد ، سیستم دمنده ای برای ایجاد جریان هوا از طریق سیستم مجاری و بدنه داخلی جمع کننده گرد و غبار ، یک سیستم تمیز کننده برای فیلترها ، و یک سیستم تخلیه برای جمع آوری ذرات گرد و غبار برای زباله یا اهداف بازپس گیری. بسته به کاربرد ساده این اجزای اساسی در سیستم های جمع آوری گرد و غبار ، همه این قسمت ها ممکن است کمی متفاوت باشد.

 

بهترین غبارگیر صنعتی

 

از آنجا که طیف گسترده ای از مارک ها و انواع جمع آوری گرد و غبار صنعتی در بازار وجود دارد ، مهم است که جستجوی خود را بر اساس برخی سؤالات مهم که نیاز به پاسخ دارد محدود کنید: برنامه شما چیست؟ آیا از جمع آوری گرد و غبار خود در داخل خانه یا خارج از منزل استفاده خواهید کرد؟ ذرات آلاینده یا گرد و غبار چه ویژگی هایی دارند؟ آیا قصد دارید از جمع کننده گرد و غبار به طور مداوم یا متناوب استفاده کنید؟

 

پرداختن به این سؤالات اساسی بسیار مهم است تا یک متخصص بتواند سیستم مناسب جمع آوری گرد و غبار را برای تأسیسات شما تعیین و تنظیم کند. اگر در جستجوی چیزی هستید که هزینه تعمیر و نگهداری کم ، هزینه کم مالکیت ، توانایی مکش مؤثر را داشته باشد ، هرگونه مقررات محلی یا ملی NFPA / OSHA را برآورده می کند و پاکیزه ترین محیط کار ممکن را ایجاد می کند ، پس باید وقت و توجه مناسب سرمایه گذاری کنید. هر برنامه. این امر به منظور جمع آوری گرد و غبار برای نیازهای فردی فرآیند شما است.

 

بهترین گردآورنده گرد و غبار صنعتی آشکارا یکی است که از اندازه مناسبی برخوردار باشد ، از گارانتی مناسبی برخوردار است ، دارای سیستم تمیزکاری است که بطور موثری با گرد و غبار دقیقی که سیستم با آن روبرو می شود ، را کنترل می کند ، دارای سیستم داکت درست کار شده و دارای یک روش فیلتراسیون است که می تواند نوع و اندازه ذرات گرد و غبار موجود در واحد را کنترل کند.

 

به چه جمع آوری گرد و غبار صنعتی نیاز دارید؟

 

لازم به ذکر است که هیچ نوع جمع آوری گرد و غبار "اشتباه" وجود ندارد. اما ، هر نوع قدرت و ضعف خاص خود را دارد. انتخاب نوع یا مدل خاصی از گرد و غبار ، بستگی به معیارهای مختلفی دارد که متناسب با نیاز شرکت باشد.

 

ما سعی خواهیم کرد تا یک نمای کلی از برخی از ویژگی های سه نوع رایج ترین جمع کننده گرد و غبار موجود در بازار ارائه دهیم. آنها به شرح زیر است:

 

جمع کننده گرد و غبار SHAKER

 

جمع کننده های گرد و غبار شاکر دستی یا موتوری از فناوری قدیمی استفاده می کنند. اما اگر به دنبال گزینه ای مداوم و با عملکرد بالا برای تأسیسات صنعتی خود هستید ، آنها انتخاب مناسبی نیستند.

 

جزئیات:

 

وقفه های دوره ای طولانی و مورد نیاز برای تمیز کردن کیسه های فیلتر

برای به حداقل رساندن زمان خرابی ، کارآیی این جمع کننده گرد و غبار با نسبت کم هوا به پارچه ترجیح داده می شود.

بهترین استفاده برای گهگاه یا متناوب ، ایده آل برای فروشگاه های کابینت متوسط ​​و / یا آموزشگاه های حرفه ای.

گردآورنده گرد و غبار CYCLONIC

 

برای اینکه این واحد موثر باشد ، به مقدار زیادی از ذرات گرد و غبار بزرگتر نیاز دارد. این نوع گردآورنده گرد و غبار از اثر سیکلونی برای جدا نگه داشتن ذرات بزرگتر در هنگام جمع آوری ذرات ریزتر با استفاده از کیسه های فیلتر استفاده می کند.

 

جزئیات:

 

این طراحی به فضای بالاتری احتیاج دارد.

اثر سیکللونی منجر به فشار زیاد استاتیک می شود که منجر به مصرف انرژی زیاد می شود.

سیستم کیسه فیلتر خود تمیز کننده آن امکان استفاده مداوم را فراهم می کند.

گردآورنده گرد و غبار RECTANGULAR

 

این نوع گردآورنده گرد و غبار تعدادی از گزینه های قابل تنظیم را ارائه می دهد که پاسخگوی نیاز مشتری است. این نوع از جمله مؤثرترین مواردی است که می توان از ظرفیت فیلتر در مقابل انرژی مورد نیاز برای عملکرد مناسب واحد استفاده کرد.

 

جزئیات:

 

سیستم های کیسه فیلتر خود تمیز کننده آن به شما امکان می دهد تا به طور مداوم از آن استفاده کنید

کاهش فشار کم ناشی از دمنده بالا و کم مصرف است.

طراحی به ارتفاع کمتری احتیاج دارد.

انتخاب یک گردآورنده گرد و غبار صنعتی

 

عوامل مختلفی وجود دارد که در انتخاب شما از جمع کننده های گرد و غبار صنعتی تأثیر می گذارد. اولین مورد با توجه به پراکندگی گرد و غبار خواهد بود.

 

پراکندگی گرد و غبار تأثیر بسزایی در عملکرد یک گردآورنده گرد و غبار صنعتی دارد. بنابراین ، هنگام انتخاب نوع گردآورنده گرد و غبار ، ابتدا باید پراکندگی گرد و غبار را درک کنید.

 

دوم ، شما باید غلظت گرد و غبار را در نظر بگیرید.

 

هرچه غلظت گرد و غبارها در ورودی بیشتر باشد ، قدرت حذف گرد و غبار صنعتی نیز بهتر می شود. اما ، این معمولاً منجر به افزایش غلظت گرد و غبار خروجی می شود. بنابراین ، ما به طور کامل نمی توانیم بگوییم که قدرت حذف گرد و غبار صنعتی بالاتر با دستگاه با کیفیت بهتر برابر است. این به عوامل زیادی بستگی دارد.

 

اگر از جمع کننده گرد و غبار فیلتر استفاده می کنید ، توجه داشته باشید که غلظت اولیه گرد و غبار را کاهش دهید تا قابلیت های بهتر حذف گرد و غبار را داشته باشید. در مورد غلظت اولیه گرد و غبار ، بهتر است روش تمیز کردن مداوم با حداقل تغییر در کاهش فشار را انتخاب کنید.

 

سوم چسبندگی به گرد و غبار است.

 

روش چسبندگی بین گرد و غبار و دیوار بسیار پیچیده است. هر چه اندازه ذرات گرد و غبار کوچکتر باشد ، سطح خاص سطح بزرگتر می شود. این همچنین بدان معنی است که چسبندگی نیز بیشتر است. اگر از جمع کننده گرد و غبار سیکلون استفاده می کنید ، گرد و غبار به دلیل نیروی گریز از مرکز به دیواره چسبیده و در نتیجه منجر به خطر بیشتر گرفتگی می شود.

 

نتیجه

 

آموزش خود در مورد اینکه گردآورنده های گرد و غبار صنعتی چه هستند و چگونه کار می کنند می توانند در انتخاب آگاهانه به شما کمک کنند. انتخاب مناسب در تجهیزات جمع آوری گرد و غبار برای تجارت شما می تواند سرمایه گذاری خوبی باشد. مهم است که از نزدیک نگاه کنید و از ترسیدن سؤال در مورد گزینه های موجود برای شما مهم نیست. همچنین مقایسه محصولات و قیمت ها نیز خوب است. نه تنها می توانید محل کار خود را در محلی امن و بدون گرد و غبار نگه دارید بلکه در دراز مدت نیز پس انداز خواهید کرد.

غبارگیر صنعتی,غبارگیر مرطوب,غبارگیر خشک,غبارگیر صنعتی اصفهان,غبارگيرهاي صنعتي,غبارگیر الکترواستاتیک,غبارگیر اسکرابر,غبارگیر esp,انواع غبارگیر صنعتی,دستگاه غبارگیر الکترواستاتیکی